aquazone israel
הירשם התחבר
- ברוך הבא לאקווה זון ישראל פורטל הדגים הישראלי .
!מומלץ להרשם
*משתמשים רשומים נהנים מאפשרות חיפוש מאמרים,כתיבת מאמרים,כתיבת תגובות,וקבלת התראה מייל אודות מאמר חדש
יש למה להרשם

הרצת אקוריום חדש
, כיצד להריץ, כמה זמן, וכו.

המלצת אקווה זון ישראל

פורסם ב: May 12 2007, 12:09 AM

אורן546
משתמש מתחיל
קבוצה: תת מנהל האתר
משתמש מספר: 11
הרצת אקוריום חדש.
רוב המתחילים מכניסים דגים לאקוריום חדש באותו היום שבו קנו אותו ובדרך כלל אותו הדבר קורה לכולם, הדגים מתים לאחר יום או יומיים ורוב
המתחילים לא חוזרים לגדל דגים בטענה שהם "מתים" כל הזמן, בעיקרון רוב האנשים לא חושבים שיש צורך להריץ את האקוריום ובכלל לא מבינים מה משמעות המילה "הרצה".
עצם הרעיון הוא להריץ את המערכת הביולוגית של האקוריום, כלומר שבאקוריום יוכלו להתקיים חיים
(אצות, דגים). דגים אוכלים אוכל-עושים קקי-מייצרים אמוניה שהיא רעילה ביותר וגורמת למותו של הדג אם אין סינון ביולוגי (שעליו נפרט בהמשך).

כמה זמן צריך להריץ את האקוריום?:
בעיקרון למערכת הביולוגית לוקח עשרה ימים להתייצב, כלומר באקוריום צריכים לעבוד: הפילטר, משאבת האוויר המחמם והתאורה (8-10 שעות ביום) על מנת שיתפתחו אצות, כשהאצות מופיעות באקוריום (לאחר כ15 ימים) ניתן להכניס בהדרגה דגים. תלוי כמובן מה גודלו של האקוריום שאליו מכניסים את הדגים, אם האקוריום הוא בגודל של 10 ליטר אחריי כשבועיים אפשר להכניס 2 דגים קטנים (4 ס"מ בערך)
ולחכות עוד שבועיים לפניי שמוסיפים עוד דגים. החישוב הוא: על כל ס"מ של דג צריך ליטר של מים, כלומר דג בגודל של 4 ס"מ צריך 4 ליטר מים.

סינון ביולוגי:
הפילטר החשוב ביותר בהרצה הוא פילטר ביולוגי ולא הפילטר המכני, הפילטר הביולוגי הוא בעצם פילטר שעובד על מעלית אוויר ויש בו "מדיות ביולוגיות"
שמטרתן לספק שטח פנים לבקטריות הטובות, לאחר עשרה ימים בקטריות טובות מתחילות להתרבות לאחר שהן התיישבו על ה"מדיות", בקטריות אלו
אוכלות את האמוניה ומפרקות אותה לחומר פחות רעיל בהרבה. לרוב מוכרים את הפילטר הביולוגי רק עם צמר גפן זכוכית (פרלון) שהוא טוב רק
לסינון של לכלוך גס, בכל פילטר ביולוגי חייבות להיות "מדיות" בעלות שטח פנים גדול כגון: אבני טוף, טבעות קרמיקה או ביו בולס, אני אישית הכי
ממליץ על אבני טוף, שטח פנים גדול מאוד וזולות ביותר.http://www.2send.us/uploads/10a444f739.jpg-תמונה של הפילטר הביולוגי שלי.

סייקל ועוד כל מיני תכשירי פלא:
רוב המוכרים הלא מקצועיים ינסו למכור לכם בקבוקים יקרים בטירוף שנקראים "סייקל" שמטרתם היא לייצב את המערכת הביולוגית באקרויום על מנת שתוכלו להכניס דגים לאקוריום, זאת עבודה בעיניים, שום ביולוגי ושום נעליים, המוכרים מנסים למכור לכם את זה רק כדיי לעשות יותר כסף.אין דרך יותר טובה מאשר לתת לזמן ולטבע לעשות את שלו, בתחביב הזה אין קיצורי דרך ועל כל קיצור דרך כזה משלמים מחיר, או בחיים של הדגים או בכסף. אני אישית הפסקתי להשתמש באנטי כלור כשאני מחליף מים בכמויות קטנות, אם מחליפים 50 אחוז מהמים (דבר שלא עושים בשום פנים ואופן רק במצב חירום או בזמן הרצת אקוריום חדש), אני אישית מחליף 10 אחוז מהמים כל שבוע ללא אנטי כלור ואני מגדל ניאונים! דג שנחשב לרגיש
והוא בריא כמו שור אצלי. הבעיה בכלור היא שהוא יכול להמיס את הזימים של הדגים ובסופו של דבר להרוג אותם, אז לכן אנטי כלור מומלץ במקרה של החלפות מים של יותר מעשרה אחוז מהמים.

הודעה זו נערכה ע"י אורן546 ב May 12 2007, 12:20 AM
PMשולח הדוא"ל צטט הודעה

0 משתמשים צופים במאמר זה (0 אורחים ו 0 משתמשים אנונימיים)
0 משתמשים:

אפשרויות נושא הגב לנושא זה תגובה מהירהפרסם נושא חדשפרסם סקר

[ זמן ביצוע: 2.1663 ]   [ 12 שאילתות בשימוש ]   [ מופעלת דחיסת GZIP ]

תקנון האתר

free counters

כל הזכויות הייחודיות על האתר, הזכויות על פירסומי ההנהלה וכל הנכתב ו/או הוכן על ידה שמורות. כל הזכויות על תוכן שנכתב ע"י המשתמשים הרשומים שמורות להם, אך ניתנת זכות שימוש חופשית להנהלה מתוקף שליחת ההודעה למסד. ההנהלת אקווה זון אינה לוקחת כל אחריות על שימוש שגוי במאמרי האתר, ו/או על המקושר דרכן.
   פורומיםתנאי שימושהפוך לעמוד הביתהוסף למועדפיםרענן    אקווה זון ישראל © 2006-2009